Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Turkven, yazılım devini satın alıyor

Turkven’in; Migros, Koton, Mavi ve Medical Park gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarında yatırımları bulunuyor. Şimdi ise Mikro Yazılım’ın çoğunluk hissesini alıyor.

Konu ile ilgili anlaşma Turkven ile şirketin kurucuları Mete Önal ve Jale Önal ile arasında imzalandı.

Turkven CEO’su Seymur Tarı, son 3 yılda ciddi bir atak yaparak gelirlerini iki katına çıkaran Mikro Yazılım ile Mart ayında yeni bir yatırıma imza attıklarının altını çizdi. Türkiye ekonomisi için KOBİ’lerin büyük önem taşıdığını kaydeden Tarı, Mikro Yazılım tarafından geliştirilen yüzde 100 yerli yazılımlar ile KOBİ’lerin daha verimli ve karlı yönetileceklerini ve global anlamda daha da rekabetçi olabileceklerini söyledi.

Mikro Yazılım kurucusu Mete Önal da “Turkven gibi çok tecrübeli ve kurumsal bir yatırımcının ortak olması ile birlikte Mikro Yazılım’da yeni bir dönem başlayacak. Şirketin bu yeni dönemde çalışanları ve iş ortaklarının da desteğiyle güçlenerek büyümeye devam edeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Habertürk

Bir önceki yazımız olan Makineler kimsesiz çocuklar için üretime geçti başlıklı makalemizde haber, haberler ve izwood 2017 fuarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri