Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Giresun Şube Başkanı Turan’dan bayram trafiği uyarısı

Cevdet Turan, Kurban Bayramı’nın öncesinde trafiğe çıkacak sürücülere uyarılarda bulundu. Turan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve devletimizce yapılan istatistikler neticesinde trafik kazalarının yüzde 96’sı sürücü hatalarından meydana gelmektedir. Sürücü kardeşlerimizin kurallara tam olarak riayet etmeleri gerekmektedir. Bu kuralların bir numarası emniyet kemeri takmak, bunun haricin de uzun yollardan geliyorlar, bayrama yetişmek istiyorlar aşırı hız yapıyorlar, 2 saat evlerine geç ulaşsınlar ama canlarından olmasınlar, başkalarının da canlarını almasınlar” dedi.

Uzun yola çıkan kardeşlerimizi devamlı direksiyon sallıyorlar asla bunu yapmasınlar en fazla 3 ya da 4 saatte bir arabayı müsait bir yere çeksinler bir 10 dakika araban çıkarak bir yürüyüş yapsınlar diyen Cevdet Turan, “Alkollü araç kullanmasınlar. Zaten cezaları da ağır bayram günü inşallah öyle bir şey olmaz, olmamasında da fayda var. Trafik kurallarına uymayan çok ve yılda bu şekilde 4 bin tane ölü veriyoruz. Bu çok büyük bir hadise. Avrupa standartlarına hala yetişemedik. Uzun yola çakacak sürücüler araçlarını son bir kez bakımdan geçirmeleri lazım ve kendileri iyi bir uyku uyumaları lazım. Arabalarının eksiklikleri varsa onları tamamlamaları lazım. İstatistikler neticesinde aniden firen yaptığınız zaman eğer emniyet kemeriniz de takılı değilse kafa bölümünüz 2 bin 500 kilogram ağırlığında 50 kilometre suratla gittiğin zaman en az sürati söylüyorum 2 bin 500 kilogramağırlığında kafanızı cama vurmaktadır. Bu da emniyet kemeriniz yoksa ön tarafta oturan insanların en az yüzde 35 ve yüzde 40 ölümüne neticeleniyor” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Çıraklıktan patronluğa uzanan örnek bir yaşam öyküsü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri