Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Samsung Galaxy Note 7 ne olacak? Piyasadan tamamen kalkacak mı?

Samsung, Galaxy Note 7’lerin pilin yapısındaki pek çok faktör nedeniyle patlaması üzerine Note 7 modeline bazı düzenlemeler yaparak Note 7 Fan Edition adında satışa sunmuştu. Note 7’lerde meydana gelen bu problem teknoloji devine pahalıya patlamış ve zararı 5,4 milyar dolar civarı olmuştu. Yenilenmeyen modellerin ise ne yapılacağı merak konusu oldu.

Grenpeace Uzak Doğu Küresel Kampaya Sorumlusu Jude Lee, Samsung kalan telefonların nasıl geri dönüştürüleceği ya da bileşenlerinin nasıl yeniden kullanıma sokulacağına dair detaylı bir plan açıklayarak; tüm sözlerini tutmalı şeklinde bir açıklamada bulunmuştu. Greenpeace’ten gelen doğal dönüşüm çağrısına Samsung’tan yanıt geldi.  Toplatılan Galaxy Note 7’ler yedek parça olarak kullanılacak.

Samsung’un zararını gidermek adına yaptığı dönüşüm planı ise şöyle açıklandı. Note 7’lerin metal kaplaması gelecek başka telefonlar için eritilerek tekrar kullanılacak. Samsung, kobalt, bakır, gümüş ve altın gibi değerli maddeleri de dönüştürerek kullanmayı planlıyor. Geri dönüşümü mümkün olmayan parçalardan; anakart, RAM, kamera sensörleri yedek parça olarak kullanılması düşünüldü. Note 7’lerin geliştirilmiş modeli Note 7 FE’ler için bu yedek parçalar kullanılacak. 

Bir önceki yazımız olan YouTube çöktü! Dünya genelinde erişilemiyor başlıklı makalemizde TEKNOLOJİ Haberleri ve youtube hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri