Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Giresun’da TEOG birincileri ödüllendirildi

TEOG sınavında birinci olan 71 öğrenciler için Endüstri Meslek Lisesi salonunda hediye dağıtım töreni düzenlendi. Düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul Müdürleri öğrenci, veli ve öğretmenleri katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt “TEOG sınavında 71 öğrencimiz 6 dersten toplam 120 soruyu doğru yapmış ve tam puan almıştır. Yeni sistemde ise ilk önce öğrencilerin girdiği TEOG sınavının ağırlıklı puanların ortalaması alınıyor. 5-6-7-8 sınıfların ise dönem sonu ortalaması alınıyor. Bu sistemin getirdiği en büyük değişiklikte bu. Öğrencilerin istedikleri liseye gitmek için sadece girdikleri sınavla değil ortaokul hayatları boyunca gördükleri tüm derslerden sorumlu olacaklar ve ona göre liseye gidecekler “ dedi.

Yapılan konuşmanın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, öğrencilere madalya, plaket ve çeşitli hediyeler verdi.

Bir önceki yazımız olan Tarih ve doğayla iç içe iftar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri