Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Giresun’da orman haftası etkinlikleri

Fidan dikim törenine Vali Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Vali Yardımcısı Recep Uzal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Murşit Gürel ve DOKAP Başkanı Ekrem Yüce ile davetliler katıldı.

Fidan dikim töreninde konuşan Vali Karahan, “Geçen yıllarda açılışını yapmış olduğumuz huzurevimiz bölgemize de canlılık getirdi. Bu bölgemiz yeni yollar açıldı, çevre yolları düzenlendi. Daha da büyüyecek, genişleyecek. Tabi yaşlılarla ilgili bizim pek çok programımız var. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımızın çalışmaları bu yönde çok güzel. Kendilerini tebrik ediyorum. Huzurevimiz hem ilimiz hem de bölgemiz için hem de Türkiye’nin her tarafından misafir kabul ederek gerçekten büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır” ifadelerini kullandı.

21-26 Mart tarihleri arasının Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası olarak kutlandığını hatırlatan Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak ise ormanların bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağı olduğunu söyledi.

Beşikten mezara orman ve orman ürünlerine hava gibi su gibi ekmek gibi muhtaç olduğumuza dikkat çeken Bölge Müdürü Kodalak, “18-24 Mart tarihleri arasının dünya ve ülkemizde ’Yaşlılara Saygı Haftası’ olarak kutlanması vesilesiyle böyle bir etkinliği huzurevindeki yaşlılarımızla birlikte gerçekleştirmekten mutluluk duyduk” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Topal Osman Ağa resim canlandırma sanatıyla anıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri