Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Facebook, bedava Wi-Fi bulacak!

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden birisi olan Facebook, kullanıcıların her an ücretsiz Wi-Fi bağlantısına ulaşabilmesi için yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

TheNextWeb’de yer alan rapora göre sosyal ağ şimdi de mobil uygulamaları dahilinde kullanıcılar için herkese açık bir Wi-Fi bulma aracı üretmeyi planlıyor.

Halen test aşamasında olan bu deneysel özelliğin resmi olarak ne zamana faaliyete geçeceği ise henüz bilinmiyor.

Facebook yetkilisi tarafından konuyla ilgili Mashable’a yapılan açıklamada söz konusu özellik şöyle anlatılıyor: İnsanlara arkadaşlarıyla ve önemsedikleri deneyimlerle bağlantı halinde olmalarını sağlamak için yakınlardaki yerlerle bağlantılı açık Wi-Fi ağlarını kapsayan yeni bir özelliği kullanıma sunacağız.

Özelliğin halihazırda belirli ülkelerde test edilmekte olduğu ifade ediliyor. Facebook’un bu Wi-Fi bulma aracı cihazınızdaki Wi-Fi ayarları üzerinden açık bir ağ bulmaktan farklı olacak.

TNW ve VentureBeat’te yer alan ekran görüntülerine göre bu araç sayesinde kullanıcılar ücretsiz ve herkese açık Wi-Fi ağı sunan belirli yerleri harita üzerinden görebilecekler.

Bu tarz bir işlev sunan bazı uygulamalar iOS ve Android’de mevcut olsa da, bu özelliğin Facebook kapsamında yer almasının çok daha işlevsel bir kullanım olanağı sunacağı tahmin ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Bilim adamları yaptı! Dünya bu haberi konuşuyor.. başlıklı makalemizde Bilim Haberleri ve Mini beyin hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri