Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ev hanımlığından sıkıldılar, resim kursuna yazıldılar

Çocuklarını büyütüp yuvadan uçuran ve evde yapacak pek işleri kalmayan anneler, resim sanatına yöneldi.
Bulancak ilçesinde emekli resim öğretmeni Yasemin Ustaoğlu’nun gönüllü olarak açtığı resim kursuna ev hanımları yoğun ilgi gösterdi. Evde yapacak pek işleri kalmayan kadınlar, bir araya gelerek hobi olarak başladıkları resim kursunda oldukça mesafe aldıkları görüldü. Kursa hevesle gelen kadınlar, eşlerinin desteğini alarak geldikleri kursta evde boş oturmak yerine resim çizdiklerini söyledi.
Kursta yağlı boya tablo, ahşap boyama ve küp boyama çalışmalarında el becerilerini oldukça geliştiren kadınlar yakın bir zamanda sergi dahi açmayı istediklerini ifade ettiler. Gönüllü kurs veren emekli resim öğretmeni Yasemin Ustaoğlu “Kursa katılanların tamamı ev hanımı olan kadınlar. Ben de emekli olduktan sonra artık yapacak bir işimiz kalmayınca diğer ev hanımlarıyla ev sohbetlerinde bir araya gelmeye başlamıştım. Sonunda birkaç ev hanımının isteği üzerine başladığımız kurs giderek kadınlar arasında ilgi görmeye başladı. Bir arkadaşımızın iş yerinin bir bölümünü atölye haline getirdik. Burada toplanarak yağlıboya çalışmalar başta olmak üzere diğer el becerilerini de geliştiriyorlar. Bu gidişle yakın bir zamanda ev hanımlarımızın çalışmaları sergilenebilir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kısa dönem askerler yemin etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri