Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başbakan Yardımcısı Canikli, Giresun Üniversitesi’nde mezuniyet törenine katıldı

mezuniyet törenine katıldı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli törende yaptığı konuşmada, öğrencilere seslenerek, “Mezun olan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Aslında mezuniyetiniz yeni bir başlangıçtır. Üniversitedeki bu birikiminiz hayatınız boyunca devam edecektir. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bu ülkenin idealleri var, hedefi var. Bu idealler sizlerle gerçekleşecektir. Sizler her şeyi elinizin tersiyle itebilirsiniz ancak bu milletin geleceği olma sorumluluğundan kaçamazsınız, kurtulamazsınız. Sizler bu ülkenin geleceği olmaya mahkûmsunuz. Önceden başka ülkelerin hedefinde olan, onların kurduğu oyunun bir parçası olan bir Türkiye vardı. Şimdi ise oyun kuran, masaya yumruğunu vuran bir Türkiye var. Sizin geleceğiniz aynı zamanda bu ülkenin geleceğidir. Bu millet için başka bir gelecek yok. Bu yüzden sizler başarılı olmak için herkesin yaptığını değil, yapamadığını yapmaya çalışmalısınız. Yaptığınız bir işte zorlanmıyorsanız başarılı olamazsınız. Başarılı olmak için zorlanacaksınız, tırmanacaksınız. Hedefiniz varsa, idealleriniz varsa tırmanacaksınız. Umuyoruz ki Giresun Üniversitesi nünüze hedefler koyan bir üniversite olmuştur. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Giresun Üniversitesi’nin, 2016-2017 akademik yılında 3 bin 660 öğrencisini mezun ettiği töreninde konuşan Rektör Prof. Cevdet Coşkun, mezuniyet gününün hem öğrenciler hem de aileler için gurur günü olduğunu ifade ederek, Giresun Üniversitesi ailesi olarak bu güzel tablonun yetişmesinde katkısı bulunanların mutluluğu paylaşma günü olduğunu kaydetti.

Giresun Üniversitesinin 11. mezuniyet töreninde Giresun Üniversitesi Konservatuarı Halk Dansları Topluluğu’nun sergilediği performans izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Öğrenciler bayrak yürüyüşü düzenleyerek protokolü selamladılar. Ardından sahanın ortasında toplanan öğrenciler hep birlikte mezuniyetin simgesi olan keplerini havaya fırlattılar. Tören bu şekilde sona ererken öğrencilerin ve ailelerin mutluluğu gözlerinden okundu.

Bir önceki yazımız olan Giresun’da iş dünyasına Gümrük Birliği semineri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri