Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Avrupa Birliği dijital sınırları kaldırdı

Avrupa Birliği, vatandaşların dijital hizmet aboneliklerine diğer üyesi ülkelerde de erişimlerini sağlayacak düzenlemede uzlaştı.

Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa Parlamentosu (AP) ve AB Konseyi, birlik üyesi bir ülkedeki sanal hizmetlere abone olan kullanıcıların, aynı içeriklere diğer AB üyesi ülkelerde de erişebilmelerini sağlayacak telif hakları yasası düzenlemesinde uzlaşıldığını açıkladı. AB telif hakları yasalarında değişikliğe gidilecek ve yeni “taşınabilirlik” kuralı eklenecek.

Böylece, AB vatandaşları kendi ülkelerinde abone oldukları Netflix, Sky ve Amazon Prime gibi uygulamalara, çeşitli film, e-kitap, video oyun ve müzik gibi dijital hizmetlere diğer üye ülkelere yaptıkları seyahatlerde de aynı şekilde erişim sağlayabilecek.

Yeni düzenlemenin, AB kurumlarının resmi onay süreçlerini tamamlamalarının ardından 2018 yılı başında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Teknoloji Girişimcilerine Birleşik Krallık' ta Yeni Fırsatlar başlıklı makalemizde Ankara, Birleşik ve Birleşik Krallık hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri