Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ankara’ya ‘Bilişim ve Teknoloji Vadisi’ Talebi

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) yönetimi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye, Ankara’da Bilişim ve Teknoloji Vadisi kurulması yönündeki taleplerini iletti.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, ASİAD Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile bir araya geldi.

ASİAD yönetimi, dernek olarak yürüttükleri faaliyetler, proje ve hedefleri hakkında Bakan Özlü’ye bilgi vererek, ülkeye katma değer sağlamak için çalışmayı sürdüreceklerini ifade etti.

Tombakoğlu ziyarette, yeni teknolojileri kullanarak üretimi ve istihdamı artırmaya çalıştıklarını, Sanayi 4.0 çalışmalarına da büyük önem verdiklerini belirtti.

Ankara’da Bilişim ve Teknoloji Vadisi kurulması yönündeki taleplerini Bakan Özlü’ye ileten Tombakoğlu, yerli ve milli marka konusundaki çalışmalarda da yer alarak bakanlığa destek vermek istediklerini vurguladı. Tombakoğlu, ASİAD olarak Türk markalarına yapılacak olan her türlü desteği vermeye hazırız. Bilişim ve teknolojik süreçlerle ilgili konularda da katkı sunmak isteriz. dedi.

Toplumsal sorumluluk gereği farklı alanlarda da çalışmalar yaptıklarına değinen Tombakoğlu, bu kapsamda 1-2 Mart’ta gerçekleştirmeyi planladıkları Kadın Zirvesi’ne hazırlandıklarını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Biyometrik sistem ile tren biletleri ortadan kalkıyor başlıklı makalemizde biletleri, biyometrik ve ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri