Giresun Haberleri, Giresun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

15 bin kursiyerin 1 yıllık emeği sergilendi

Giresun Halk Eğitim Merkezi tarafından 210 ayrı dalda açılan 698 kursa katılan 15 bin 296 kursiyerin yıl boyunca hazırladığı el emeği göz nuru sergi düzenlenen törenle açıldı. Giresun Atatürk Meydanı’nda açılan sergi açılış törenine İl Milli Eğitim Müdür Necati Akkur, daire amirleri ve kursiyerlerin yanı sıra en küçük kursiyer 8 yaşındaki Alara Dikbaş ve en yaşlı kursiyer 81 yaşındaki Bayram Güngör’de katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Karabürk, yaptığı konuşmada 210 dalda 698 kurs açılarak 15 bin 296 kursiyere eğitim verildiğini belirterek 2015-2016 eğitim öğretim yılına göre kurs ve kursiyer sayılarında artış olduğunu kaydetti. Karabürk Günümüzde öğrenmek gündelik yaşamımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Yeni şeyler öğrenmeyen, yeni şeyler üretemeyen yeni şartlara uyum sağlayamayan kurumların ayakta kalması zorlaştığı gibi bu kurumlar da yeni yeni şeyler öğrenen, üreten, rekabet edilebilen iş gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bazı durumlarda da bireylerin ikincil bir meslek ve beceriye ihtiyaçları olmaktadır ki hayat boyu öğrenmenin önemi ve gerekliliği bir kat daha artmaktadır. Sadece bu öğrenim yılında merkezimizce 210 çeşitliliğinde 698 kurs açılarak 15 bin 296 kursiyere eğitim verilmiştir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından en küçük piyano kursiyeri Alara Dikbaş ve 81 yaşında okuma yazma öğrenen Bayram Güngör’e plaketleri verilirken açılan Halk Eğitim sergisi gezildi.

Bir önceki yazımız olan Giresun’un yaylalarında spor zirvesi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir